СОБЫТИЯ

  • October 16, 2015 - hosted by Администратор Сайта
    Друзі, знайомтеся з остаточною програмою заходу, є невеличкі зміни у часі по деяким активностям, проте, сподіваємося, що це Вас не збентежить! Дуже хочемо, щоб кожен з Вас використав цей захід з максимальною користю для себе! До зустрічі!
  • October 21, 2015 - hosted by Администратор Сайта
    Приглашаем предпринимателей с интересными бизнес-идеями из числа ВПЛ и бойцов АТО в первый бизнес-инкубатор полного цикла в Киеве. Это уникальная программа, реализуемая общественной организацией Центром занятости свободных людей при содействии Киевской бизнес-школы, SEO-studio и Правовой группы “До...
  • October 1, 2015 - hosted by Администратор Сайта
    6-7 червня у Києві Центр зайнятості Вільних людей за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні провів першу Школу професійного волонтера. Основна ціль даного заходу – розвивати бренд волонтерства як спроможного надавати кваліфіковану допомогу та професійно впливати на суспільні зміни.

Як волонтери шукають роботу для переселенців

«Центр зайнятості Вільних людей» (ЦЗВЛ) — це громадська організація, що допомагає у працевлаштуванні та соціальній реабілітації тим громадянам України, які цього зараз найбільше потребують, — вимушеним переселенцям з Криму та східних областей України, а також учасникам АТО, які повертаються додому.

У 2014 році цю ініціативу  підтримала ПРООН, що дозволило налагодити системну роботу,залучити професіоналів та поширити роботу на регіони.

Альона Чумакова, координатор ЦЗВЛ по роботі з регіонами, розповідає про історію, здобутки, плани та ідеї організації.

Розкажи, як виник ваш центр, чому така назва?

«Центр зайнятості Вільних людей» виник на Майдані в лютому 2014 року, аби допомогти тим, хто втратив роботу через участь у революційних подіях. А вже за тиждень почалась анексія Криму, а потім конфлікт на Донбасі, і потреба у нашій діяльності суттєво збільшилась. Сьогодні Центр нараховує близько 60 постійних волонтерів та запрошує долучатись усіх небайдужих (долучитися можна, заповнивши  анкету волонтера http://bit.ly/czslvlntr)

Основні напрями нашої активності сьогодні — це:

Допомога в працевлаштуванні;

Кар’єрне консультування та профорієнтація;

Навчання та підвищення кваліфікації;

Тісна співпраця з роботодавцями, громадським сектором, професійними асоціаціями та ініціативами, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Ми виходимо з того, що базовою цінністю є людська гідність, немислима без свободи. Тому так і називаємося — «Центр зайнятості Вільних людей».

Розкажи трохи про себе, як ти потрапила в центр? Чому обрала саме цю ініціативу?

Я родом  з Донецька, але 6 років тому через нову роботу переїхала в Київ, працювала, як і в Донецьку, у сфері роботи з персоналом. Про Центр зайнятості вільних людей почула восени на HR-форумі, де координатор ініціативи Ірина Коваль розповіла про зусилля в пошуку гідної роботи для переселенців. Після цього я приєдналася як волонтер, а вже в грудні завдяки гранту ПРООН з’явилася нова позиція координатора по роботі з регіонами, і стали у нагоді мої знання та контакти у сфері роботи з персоналом  та бажання допомогти людям, які були змушені залишити свої домівки.

Якраз можливістю допомогти людям стати незалежними і самостійними мене ця робота і приваблює. Ця ініціатива - вузькоспеціалізована, не схожа на інші ініціативи для переселенців, і я впевнена, що вона дуже потрібна людям.

Центр було створено в Києві. Як почалася робота з регіонами?

Це було логічним продовженням діяльності, адже люди приїжджають не тільки в Київ. Навіть навпаки, у Київ частіше їдуть ті, у кого є якісь ресурси та можливості. Людям в інших містах допомога з працевлаштування потрібна не менше.

У кінці 2014 року центр уже був відомою ініціативою, у Києві працював центр кар’єрного консультування, у який дистанційно почали звертатися люди з інших міст. Паралельно в Одесі, Харкові, Львові, інших містах почали з’являтися волонтери, які обробляли анкети, телефонували людям. Тобто ідея регіональних офісів була в повітрі, але через брак ресурсів було важко налагодити системну роботу. Тому ця діяльність повноцінно стартувала тільки після отримання підтримки від ПРООН.

Що вже зроблено на сьогоднішній день в сфері роботи з регіонами?

За два місяці роботи в нас вже є офіси в Дніпропетровську, Харкові та Краматорську, в Одесі є волонтери, які можуть надати дистанційну консультацію. На початку лютого планується також відкриття офісу у Львові. В цих регіонах працюють 40 активних та небайдужих волонтерів, а загальна кількість волонтерів Центру по всій країні  більше 120.

Тільки за січень маємо наступні результати по регіонах: у нашій базі більше 1000 анкет від людей з тих регіонів, де представлений ЦЗВЛ, близько 300 ВПО отримали зворотній зв'язок (консультацію, допомогу у складанні резюме, підбір вакансії), 21 людина була працевлаштована.

Які ви працюєте? Які методи, інструменти вже зарекомендували себе як вдалі?

Крім консультацій та безпосереднього підбору вакансій, багато уваги ми приділяємо навчальним програмам. Зокрема за останній час в Харкові  спільно з іншим грантером ПРООН, організацією «Станція Харків», ми провели тренінг з ефективного проходження співбесіди та тренінг з продажів, у Львові пройшла зустріч із соціальної адаптації, організовано тренінг в Дніпропетровську.

Раз на тиждень у Києві тарегілнальних офісах ми проводимо навчання з ефективного проходження співбесіди та створення резюме - це наша постійна. Люди, які зараз шукають роботу, часто працювали 10-15 років на одному місці, у них може навіть зовсім не бути резюме і досвіду проходження співбесід. Тому важливо  допомогти не тільки правильно скласти документи, але й підтримати людину, щоб вона повірила в себе, почувалася на співбесіді більш упевнено та вільно.

Також корисний  тренінг з продажів, він важливий для перекваліфікації  - багато людей приїхали з такою професією яка не затребувана зараз, і їм важливо навчитися чомусь новому у сфері, де можливе працевлаштування.

Чим зі зробленого ти найбільше пишаєшся?

Найбільше пишаюся своєю командою, волонтерами, партнерами – без них би нічого цього не було. Волонтери віддають багато сил, емоцій, часу, щоб допомогти переселенцям.

Інколи нам важко відстежити результати своєї роботи, не всі люди розказують про свої успіхи після працевлаштування. Але багато тих, хто звертається до нас по допомогу, потім самі стають волонтерами. Це також великий привід для гордості.

В нашій роботі багато щирого спілкування.  Я провожу зустрічі в місцях компактного проживання переселенців і майже завжди зустрічаю велику вдячність за нашу роботу. Це дає сили рухатися далі. Бувають,  звичайно, й інші моменти. Це не всі знають, що таке волонтерські ініціативи, і дивуються, що ми – не державна і не бізнес-організація.

Чи відрізняється робота в різних регіонах?

У Харкові, Дніпропетровську, Одесі дуже велика кількість переселенців, робота там – це щоденний інтенсивний графік. У Львові трохи спокійніше, але там більше уваги ми приділяємо питанням культурної адаптації, намагаємося дати нашим кандидатам не тільки навички з пошуку роботи, але і сприяти інтеграції в суспільство.

Як ви шукаєте партнерів? Розкажи про ваших партнерів в регіонах?

Центр підтримують чудові люди та організації. ПРООН та Фонд «Відродження» повірили в нашу ініціативу та підтримують її розвиток, багато людей з бізнес-середовища погоджується безкоштовно проводити тренінги та семінари. А громадські організації, такі ж волонтерські ініціативи, як ми, стали нашими надійними партнерами в регіонах.

В Харкові ми працюємо з ініціативою «Станція Харків» http://station.kharkov.ua/, на момент створення нашого регіонального офісу вона вже мала своє відділення з пошуку роботи для переселенців, тому логічно, що ми об’єднали зусилля та зараз працюємо разом.  Коли ми шукали приміщення в Дніпропетровську, відгукнулася «Допомога Дніпра» та надала нам кімнату під офіс. В Краматорську нашими партнерами є «Краматорськ SOS»,  - до них часто зверталися люди з проханням допомогти в пошуку роботи, і зараз ми спільно можемо надавати такі послуги в Краматорську.

Що б хотілося зробити, які у вас плани інайближчі цілі?

Для нас дуже важливо швидко надавати зворотній зв’язок кандидатам. Хочеться вчасно пропонувати вакансії, консультувати людей. Люди що звертаються до нас і очікують професійного ставлення, яке на завжди може дати волонтерська ініціатива, що працює виключно на ентузіазмі. Підтримка ПРООН допомогла нам працювати більш системно, поширити роботу на регіони. Однак,  звичайно, треба розвиватися далі, залучати нових волонтерів, розробляти нові навчальні курси.

Зокрема у лютому ми плануємо запустити в регіонах навчання з англійської мови та комп’ютерної грамотності, провести тренінги з соціальної адаптації у Львові, продовжити роботу з консультування та навчання в Дніпропетровську та Харкові.

В планах також більш тісна співпраця з рекрутинговими агенціями та роботодавцями.  Сфера працевлаштування зараз складна через фінансову і соціальну кризу, тому нам доводиться бути інноваційними, відчувати тенденції, шукати нові оптимальні рішення, максимально використовувати різні методи.

Що для тебе центр?

Це частина мого життя, ідея, з якою я засинаю і прокидаюся. Це чудовий колектив, і робота в шаленому темпі, де кожен день ти робиш свій внесок у велику справу допомоги людям.

Ти прийшла з бізнесу в громадську ініціативу, чи відчуваєш різницю?

Я дуже рада, що потрапила в цю ініціативу. Різниця.. .мабуть, вона в тому, що вся команда Центру зайнятості вільних людей  - це справді ВІЛЬНІ люди, у яких немає рамок та обмежень, а натомість є чітке розуміння загальної ідеї і свого місця і ній, вільний вибір інструментів та методів, висока  мотивація, за якою не стоїть примус, а тільки щире бажання допомогти і віра в свою справу.

Наприкінці минулого року ви запустили кампанію збору коштів на ресурсі «Спільнокошт». Розкажи, чому це важливо для вас, і чому варто підтримати цю ініціативу? https://biggggidea.com/project/824/

Програма розвитку ООН в Україні підтримала нас, надавши грант, завдяки якому волонтери-координатори Центру стали його першими офіційними працівниками. Але в нас багато амбітних планів на майбутнє, зокрема в 2015 році ми хочемо відкрити центри кар’єрного консультування в регіонах України, налагодити їхню роботу, а також пожвавити зовнішню комунікацію ЦЗВЛ — з кандидатами, роботодавцями, громадським і державним секторами. Тому ми хочемо зробити ці посади оплачуваними, а тому шукаємо джерел фінансової підтримки.

Окрім цього, для нас важливо розуміти що наша справа потрібна не тільки нам самим. Фактично люди, які фондують нашу ініціативу на Спільнокошті (неважливо якою сумою), підтверджують необхідність нашої роботи.

Ми мріємо, щоб з приватної ініціативи майданівців «Центр зайнятості Вільних людей» став суспільним інститутом, дієвою силою громадського життя, щоб допомога з працевлаштуванням у нашій країні стала нормою, а не екстреними заходами купки ентузіастів. Тож на «Спільнокошт» ми подалися в надії, що нова, трішки краща реальність потрібна не тільки нам-волонтерам, а й нам-суспільству.


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: